KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11611217
*
nr 1161 1217
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvarell, Kvinna, 11x17
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2018
kl 18:36:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 01:14:53
1
300 kr
11/2 11:35:52
2
350 kr
12/2 17:53:35
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kvinna lars norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5259 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:06
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 1161 1217
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvarell, Kvinna, 11x17
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 01:14:53 | 1 | 300 kr |
11/2 11:35:52 | 2 | 350 kr |
12/2 17:53:35 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kvinna lars norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5259 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:06